Czy wyleczenie hemoroidów zniweluje powiększoną żyłę dookoła ujścia odbytu?

M powiększona żyłę dookoła ujścia odbytu( splot zewnętrzny?), prawie na zwenątrz, tuż nad zwieraczem, w której czasem tworzą się zakrzepy okołoodbytowe. Dodatkowo mam stwierdzone hemoroidy 1-2 stopnia, które są wyczuwalne tuż nad tą żyłą. Lekarz zaproponował mi hemoron celem zmniejszenia tych hemoroidów - nie krwawią, czuję jednak obecność czegoś w odbycie. Czy hemoron pomoże pośrednio na problemy z zakrzepami - jeśli zmniejszą się hemoroidy to może już nie będą wypychać tej żyły na zewnątrz?

Hemoroidy nają zupełnie inną przyczynę i objawy niż problemy związane z zewnętrznym splotem żylnym okołoodbytowym. Zatem leczenie jednej choroby nie wpływa drugą.