Czy wynik PET obrazuje przerzut?

Dzień dobry, Mój tata miał 3 miesiące temu usuniętego guza złośliwego jelita grubego. Dzisiaj odebraliśmy wynik PET, który ogólnie jest prawidłowy- fizjologiczny metabolizm glukozy wykazuje głowa, klatka piersiowa i z jednym wyjątkiem jama brzuszna, a mianowicie- tu cytuję opis : "PRZY NACZYNIACH BIODROWYCH WSPÓLNYCH LEWYCH POJEDYNCZE, SŁABO WYODRĘBNIAJĄCE SIĘ OGNISKO WZMOŻONEJ AKTYWNOŚCI ( SUV MAX 4,9, WIELKOŚĆ 11 MM)- WĘZEŁ CHŁONNY ? " Z góry dziękuję za odpwoiedź na moje pytanie, które brzmi- czy jest to przerzut??? Pozdrawiam,

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena przez lekarza specjalistę chirurgii kolorektalnej i lub onkologa , jeśli jest to pojedyncze miejsce może warto będzie wykonać reoperację i je usunąc.