Czy wysokie ciśnienie może mieć związek z zażywaniem imbiru?

Nigdy nie miałam problemów z ciśnieniem a ostatnio miewam w granicach 140,dla mnie to już wysokie i daje objawy złego samopoczucia. Moje pytanie- czy przyczyną może być imbir,który wprowadziłam do diety? Piję dwa razy dziennie z herbatą świeże wiórki imbiru,które potem zjadam.Mam 64 lata. Proszę o odpowiedż.

Witam,
wzrost ciśnienia może mieć związek z wprowadzeniem imbiru do diety, który mógł wejśc w interakcje z lekami.
Proszę wyeliminować imbir z jadłospisu i obserwować reakcje organizmu.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Wprowadzenie imbiru do codziennej diety może mieć wpływ na podwyższenie ciśnienia tętniczego - może on wchodzić w interakcje z lekami w efekcie czego powoduje wzrost ciśnienia. Proszę wykluczyć dodawanie imbiru do herbaty przez pewien okres czasu i zaobserwować czy ciśnienie wróci do normy. Jeśli nie - proszę skontaktować się w tej sprawie z lekarzem.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Wszystko o imbirze
http://rumia.mojdietetyk.pl/artykuly/wszystko-o-imbirze.html?c=9