Czy yerba mate obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Chciałabym zacząć pić yerba mate, a przyjmuję tabletki hormonalne, i nie wiem, czy nie obniży się ich skuteczność. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Mało prawdopodobne, aby yerba mate obniżała skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Jedyną udokumentowana interakcja antykoncepcji hormonalnej z preparatami ziołowymi zachodzi w przypadku dziurawca.

Pozdrawiam!