Czy z moim dzieckiem będzie wszystko dobrze?
Witam. Jestem w 8tc. W czwartek wieczorem dostałam delikatnego brązowego plamienia. W piątek rano pojechałam do lekarza. Zrobił USG na którym zlokalizował zarodek, ale stwierdził, że ciąża jest młodsza niż według ostatniej miesiączki. Zlecił badanie beta hcg. W piątek wynosiło 17542, a w poniedziałek 29206. Czy to nie za mały przyrost? Plamienie utrzymuje się do dzisiaj. Od piątku biorę duphaston 3x1. Kolejną wizytę mam w środę, ale bardzo się martwię. Czy jest szansa, że mimo wszystko z dzieckiem będzie wszystko dobrze?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
oczywiście, że jest szansa, aby ciąża utrzymała się i z dzieckiem było wszystko w porządku. Wiele ciężarnych doświadcza plamień. Najważniejsze jest to, aby być pod stałą opieką ginekologa, który w razie potrzeby będzie w stanie zareagować.
Przyrost beta-HCG faktycznie jest troszkę za mały, ale proszę się nie martwić na zapas. Ważne, że hormon gonadotropiny kosmówkowej rośnie. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Trzymamy kciuki!
Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-5-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-9-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-7-tygodniu-ciazy.