Czy z takimi dolegliwościami mogę pracować jako kierowca?

Witam! Mam 32 lata i problem z nawracającymi żylakami nóg (miałem już dwie operacje ich usunięcia i na dzień dzisiejszy czekam na wyznaczenie terminu kolejnej), do tego stwierdzono u mnie ostatnio żylaka moszny. Przez pracę obciążającą kręgosłup około roku temu zdiagnozowano u mnie zwyrodnie kręgosłupa - lewostronne skrzywienie kr. L-S, zwężenie przestrzeni międzykręgowej na poz. L5/S1, zmiany zwyrodnieniowo - wytwórcze w stawach m/k L3-S1. Dwukrotnie byłem na rehabilitacji. Jak na razie nie ma poprawy - kręgosłup boli przy praktycznie każdym wysiłku fizycznym. Jestem w tym momencie w trakcie poszukiwań pracy (większość życia pracowałem w gastronomii jako kelner, teraz niestety w związku z obostrzeniami ciężko o utrzymanie posady w tym sektorze). Czy mogę sobie pozwolić w przypadku moich dolegliwości na pracę kierowcy lub dostawcy? Zastanawia mnie to długie siedzenie za kierownicą - czy nie wpłynie ono na rozwój żylaków? Rozumiem także, że praca stricte fizyczna (np na budowie, w magazynie lub jako kurier dostarczający paczki) gdzie podnosi się nieraz ciężkie i nieporęczne rzeczy niestety odpada ze względu zwyrodnienie kręgosłupa? Jaki tryb pracy byłby odpowiedni ze względu na moje dolegliwości zdrowotne? Jak mogę na codzień dbać o żylaki i kręgosłup, żeby mój stan się nie pogarszał? Jestem dość młody - nie chciałbym w wieku 50 lat być rencistą lub żyć w wiecznym bólu...

Na pewno cięzko być kierowcą z żylakami i bólami kregosłupa!! Moze leczenie, rehabilitacja; ? zmiana zawodu ?

Ważne OBJAWY I PACJENT! Konieczna pełna konsultacja Ocena stanu fizycznego, emocjonalnego, wyników badań ; dieta tryb życia, problemy, stresy, praca, dom.... Okres pandemii, izolacja, lęki, sprzyjają zaburzeniom nastroju, depresji, bez senności.... Brak ruchu, siedzenie - nasilają bóle głowy, karku, apatię ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog