Czy zakup pajączka jest dobrym rozwiązaniem u osoby z zaokrągleniem pleców?

Witam, Ostatnio mam ogromny problem z zaokrąglonymi plecami. Trudno jest mi to samej kontrolować- często sie zapominam. Ćwiczenia na proste plecy też nie dają pożądanych efektów. Zastanawiam się nad zakupem popularnego kiedys pajączka lub "prostotrzymacza'. I stąd moje pytanie. Czy taki zakup jest dobrym pomysłem?Jeśli tak to jaki "sprzęt" najlepiej wybrać? czy istnieją jakies lepsze sposoby na wyprostowanie pleców?

Sugeruje jednak skoncentrować się na odpowiedniej rehabilitacji najlepiej pod kontrolą fizjoterapeuty. Ze sportów basen kraul i grzbiet również są wskazane.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch