Czy zapalenie migdałków może świadczyć o osłabionej odporności?

W internecie przeczytałem, że osoby z mniejszą odpornością powinny wykonywać testy RNA w celu wykrycia wirusa HIV, ponieważ zwykłe przesiewowe mogą nie wykryć przeciwciał. Czy jeśli kiedyś chorowałem na zapalenie migdałków, które po WYLECZENIU antybiotykami są większych rozmiarów niż u np. znajomych, to czy to oznacza, że mogę mieć słabszą odporność? Czy dotyczy to tylko ludzi, którzy przez długotrwałe zażywanie narkotyków niszczą swoją odporność? Przepraszam, jeśli jest to głupie pytanie.

To co pan opisuje nie świadczy o obniżonej odporności. Powiększone migdałki podniebienne często występują u różnych ludzi i absolutnie nie świadczą o obniżonej odporności. Nie są też specjalnie charakterystyczne dla nadużywania narkotyków. Branie narkotyków dożylnie wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem zakażenia HIV. Wskazane okresowe badanie w kierunku HIV. Oczywiście jeśli ktoś zażywa narkotyki powinien próbować skończyć z nałogiem udając się do Poradni Leczenia Uzależnień.