Czy zbadać poziom hormonów?

Witam. Bylam zawsze malo pobudzona i slabo zainteresowana seksem. Mam 50 lat i moje libido spadlo chyba ponizej zera. Jestem mężatką i jest z tym spory klopot. Niechęć do seksu przechodzi na ogolną niechęć do mężczyzn w tym męża przede wszystkim. Jak i gdzie zbadac poziom hormonów oraz jak zaradzic sytuacji farmakologicznie .. ? Dan.

Dzień dobry!

W celu zlecenia badań hormonalnych (i innych) należy skonsultować się z prowadzącym lekarzem ginekologiem lub z lekarzem endokrynologiem. Oni też mogą rozważać ewentualne leczenie farmakologiczne.
Bazując na podanych przez Panią informacjach, warto też jednak rozważyć konsultację i ew. terapię psychologiczną.

Pozdrawiam!