Czy zbyt wczesna miesiączka może być spowodowana przez ciążę?

Witam,
mam miesiączki nieregularne, czasami trwające 5 dni, a czasami 7. Zazwyczaj miesiączki dostawałam 10 lub 13 dnia miesiąca. Ostatnią dostałam 25., czyli o 15 dni wcześniej, a dzisiaj podczas sikania zauważyłam małe krwawienie zapowiadające miesiączkę, czyli znowu wcześniej od ostatniej.
Dodam jeszcze, że czasami zdarzało mi się, że miałam lekkie krwawienie w ciągu jednego dnia, później parę dni spokoju i normalnie okres albo brązowe plamienia, a po nich od razu okres.

Czy wczesny okres może być powodem ciąży, czy też jakiś problemów?
Proszę o odpowiedź

Witam serdecznie,
plamienia przed miesiączką oraz skrócenie cyklów mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych pod postacią niewydolności ciałka żółtego. W tej sytuacji wskazane jest oznaczenie poziomów hormonów. Na tej podstawie możliwe będzie postawienie rozpoznania oraz włączenie odpowiedniego leczenia. Dlatego powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam