Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy żeby wyciszyć negatywne emocje związane z karmieniem, może mieć założoną gastrostomię?

Czy jeśli 6 miesięczne niemowlę jest karmione na siłę i przez sen, bo nie jest zainteresowane jedzeniem, ma znamiona jadłowstrętu psychicznego, zaburzenia łaknienia (trwa to już 6 miesięcy), to czy żeby wyciszyć negatywne emocje związane z karmieniem może mieć założoną gastrostomię? Kto o tym decyduje? Niemowlę rozwija się dobrze, ale w momencie posiłku jest rozdrażnione i niespokojne, płacze, odmawia posiłków, zagryza smoczek od butelki, odtrąca łyżeczkę bądź chce się wydostać z fotelika.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Sposoby na kolkę u dziecka

Kiedy dziecko ma atak kolki, wówczas długo płacze. Jak mu pomóc w tej sytuacji? Obejrzyj film i zapoznaj się z rożnymi sposobami na kolkę u maluszka.

Witam Panią Serdecznie,

Na Pani specjalistyczne pytanie odpowie lekarz prowadzący Pani Dziecko, który zna Dziecko i historię.


Życzę Pani i Pani Dziecku tego, czego teraz jest potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Dzień dobry taką decyzję podejmuje lekarz. Zazwyczaj decyduje się na to dopiero wtedy kiedy dziecko jest skrajnie niedożywione. Jeżeli próby karmienia butelka przynoszą efekt nie rezygnuje się z tej metody. Odstąpienie od butelki na pewien czas nie pomoże. Proszę na miarę możliwości i siły dbać o dobrą atmosferę i swoje samopoczucie. Włączać relaksacyjną muzykę, głaskać maluszka, powolutku podawać smoka. Być może próby podawania jedzonka łyżeczką będą dla malucha bardziej komfortowe. Domyślam się że diagnozowała Pani już dziecko ale czy była sprawdzana nadwrażliwość na dotyk w okolicach jamy ustnej? Czasami to jest problemem i odwrażliwienie dziecka przynosi fajne efekty w karmieniu.
Pozdrawiam A. Pacia

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy