Czy zmarszczony plaster jest skuteczny?

Chciałabym dowiedzieć się, czy lekkie marszczenie się plastra antykoncepcyjnego na ramieniu może mieć wpływ na jego działanie? Plaster u dołu na brzegu ma małe zmarszczone rowki. Jego brzegi lekko brudzą się od tkaniny i jeden rożek lekko odlepił się na mniej niż 1 mm. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wspomniane przez Panią odklejenia związane są z codziennym ich używaniem i dbaniem o higienę osobistą. Do marszczeń dochodzi na skutek kontaktu z wodą i potem, czego nie możemy wyeliminować. Plaster powinien działać prawidłowo. W przypadku większych odklejeń wskazana będzie wymiana plastra.
Pozdrawiam.