Czy zmiana godziny przyjmowania tabletek w systemie 24+4 ma wpływ na skuteczność ich działania?

Poprzednie opakowanie tabletek przyjmowałam o 18, nowe opakowanie - o 7 rano. Czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśłi przyjeła Pani tabletkę rano w dniu, w którym powinna ją Pani przyjąć wieczorem, to dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne.

W przypadku przyjęcia pierwszej tabletki o 7 rano dzień później sprawa się komplikuje. Jeżeli do tej pory przyjmowała pani tabletki punkt 18 to przerwa nie została wydłużona o więcej niż 12 godzin, więc wszystko jest w porządku. Jeśli zdażało się przyjmować tabletki wcześnniej niż o 18, to warto przez pierwszy tydzień stosować dodatkowe zabezpieczenie.