Czy zmiana pozycji ciała wpływa na tętno?

Witam! Moje pytanie brzmi czy możliwym jest żeby w zależności od pozycji ciała czy wykonywanych czynności tak szybko zmieniał się puls? Jak siedzę w spoczynku mam dobre tętno, jak tylko się podniosę i robię proste czynności w domu serce mi wali jak szalone. Miałam badane serce i wszystko jest w porządku,poza stwierdzoną tachykardią (nie wymagającą leczenia wg pani doktor). Bardzo proszę o radę bo nie wiem czy mam powody do niepokoju.

Witam! Czynność pracy serca podwyższa się w zasadzie w związku z każdym wysiłkiem fizycznym. Bardzo ważna jest przy tym, nie subiektywnie odczuwana przez Panią kołatanie, ale obiektywne stwierdzenie do jakiego poziomu podnosi się tętno. Nadmierne przyspieszenie czynności serca podczas niewielkiego wysiłku (ponad 100/min) może być bowiem pierwszym objawem schorzeń układu sercowo-naczyniowego.