Czy zmiany na tarczycy są niebezpieczne w ciąży?

Mam kilka zmian na tarczycy,największe to 24x12mm i druga: 8,5x6,5mm.Tsh jest w normie, teraz czekam tylko na wynik biopsji.Chciałam zapytać czy takie zmiany są niebezpieczne w ciąży i czy mogą się powiększyć podczas ciąży i czy coś może się stać przy porodzie?Chciałabym też wiedzieć czy można leczyć takie zmiany inaczej niż operacyjnie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na wszystkie pytania możliwa będzie odpowiedź po uzyskaniu wyniku histopatologicznego materiału z biopsji.

witam, najważniejsze dla dziecka są dobre wyniki badań krwi- czyli tu wszystko OK, guzki trzeba kontrolować tak jak i bez ciąży by Pani kontrolowała, może zdarzyć się z ich powodu nadczynność, ale i bez ciąży mogłoby się tak stać, jak biopsja będzie OK, to bym się nie martwiła. leczenie- można obserwowoać, operować lub leczyć jodem promieniotwórczym (ale nie w ciąży).pozdr