Czym jest guz na skroni?

Witam, rok temu na lewej skroni pojawił mi się guz. Jest on pokryty miękka powłoką, jednak gdy się mocniej dotknie czuć że jest twardy. Nie występowały nigdy bóle głowy ani żadne inne niepokojące objawy. Ale od jakiegoś tygodnia miewam bóle właśnie z tego guza, które są "tępe". Byłam u lekarza rodzinnego, skierowanie do chirurga dostałam na najszybszy termin, bóle się nasilają. Co to może być, może nie ma co czekać i udać się do lekarza prywatnie? Proszę oszybką odpowiedź.

Witam , trudno jest mi ocenić sytuację na odległość! Jeśli czekała Pani na własną odpowiedzialność przez ok. 1 ROK z podjęciem leczenia , to proszę teraz ocenić na ile sprawa jest pilna i udać się ew. na najbliższy SOR!!! z.żurawski

Witam!
Guz podskórny, zewnątrz czaszkowy, przesuwalny jest zazwyczaj sprawą łagodną. Lęk przed czymś groźnym powoduje napięcie i zamyka się tzw. "błędne koło", jest prawie panika. Proszę wziąć jakiś ziołowy lek p/lękowy i jakoś do konsultacji chirurgicznej Pani wytrzyma. W przyszłości leczenie emocji - psychiatra, neurolog lub psycholog.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.