Czy to guz nowotworowy?

Witam,

Mam 24 lata i niedawno w lewej piersi w dolnej części odczulam dość duże zgrubienie, nie jest ono kolistego kształtu. Guz jest nieregularny, twardy i ciężko przesuwalny. Odczuwam ból przy ucisku, a także ból promieniujący do mostka. Nie mam powiększonych węzłów chłonnych pod pachą. W pozycji leżącej guz jest widoczny na skórze. Dodam, że nigdy nie stosowałam żadnych środków antykoncepcyjnych, ani też nie stwierdzono u mnie w najbliższej rodzinie raka piersi.

Zastanawiam się czy jest to możliwe, aby w tak młodym wieku złośliwy guz urósł tak szybko do takich rozmiarów. Bardzo proszę o pomoc, jestem za granicą i nie wiem co mam robić.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Witam serdecznie.

W Pani wieku większość guzów to zmiany łagodne. Prawdopodobieństwo raka jest niewielkie, choć istnieje. Tak czy inaczej - czeka Panią wizyta u lekarza ginekologa - konieczne jest badanie lekarskie i wykonanie dodatkowych badań (USG itp).
Rozumiem, że w obecnej sytuacji może być to dla Pani trudne do realizacji, niemniej w żaden inny sposób nie można stwierdzić, co to tak naprawdę jest.

Pozdrawiam serdecznie