Czym jest proces zapalny nerek?

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące nerek i wyników badań, które odebrałam. Jest tam napisane, że poniżej normy (niewiele, chyba 1 albo 2 "punkty") mam hematokryt. Oraz mętny mocz, w kolorze ciemniej słomki, pH=7, bardzo liczne pasma śluzu oraz fosforany bezpostaciowe. Chciałabym dodać, że czasami przy oddawaniu moczu odczuwam pieczenie i wydzielający się bardzo nieprzyjemny zapach, puchną mi dłonie i buzia. O czym to może świadczyć? I czym jest proces zapalny nerek??? Bardzo proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Jest to reakcja organizmu na czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne powodująca odpowiedź zapalną, w wyniku której dochodzi do upośledzenia funkcji nerek. Objawy jakie Pani opisuje są niepokojace ponieważ mogą wskazywać na występowanie zespołu nerczycowego i wskazana jest szybka wizyta u internisty.