Czym jest spowodowany ból po stosunku?

Witam od jakiegoś czasu gdy uprawiam sex z partnerem odczuwam bol dokładnie jesli cały członek wejdzie do pochwy i dotyka szyjki macicy wtedy odczuwam bol. Bol nasila jesli kontynuujemy sex, raz nawet jak sie kochaliśmy niechcialam powiedziec partnerowi o bólu i kontuowalam stosune bol tak sie nasilil ze nie mogłam sie wyprostować i bol odczowslam w prawym jajniku. nie pojawia on sie przy każdym stosunku mysle ze pojawia sie przed i po miesiączce bardziej. Czym moze byc spowodowany ten bol?

witam,
być może macica jest w tyłozgięciu.
Czy wykonywała Pani badanie USG narządu rodnego?
Takie ułożenie macicy (Zwykle jest w przodozgięciu) powoduje ból przy stosunku.
Inną przyczyną może być stan zapalny szyjki, pochwy.