Czym leczyć uczulenie u dziecka?

Witam serdecznie:-) mam synka w wieku 21 miesięcy i wypił wczoraj herbatę z cytryna. Dzisiaj rano zaczął się drapac na udach i pupie. Zrobił do pampersa kupę po czym umylam mu tylek. Drapal się tak ze miał pupcie całą czerwona w niektórych miejscach az do krwi. Posmarowalam go Fenistilem ale czy to wystarczy? Proszę o pomoc. ....

Lek. Marta Gryszkiewicz

Mogło dojść do reakcji alergicznej na cytrynę. Czy kiedykolwiek wcześniej dochodziło do takich reakcji skórnych po kontakcie z tym alergenem?
Wskazana jest kontrola u lekarza pediatry.
Leczeniem podstawowym jest eliminacja podejrzanego produktu z jadłospisu dziecka. Zmiany skórne, jeśli nie są rozdrapane do krwi, można doraźnie smarować fenistilem, jednak nie przyśpieszy to gojenia wysypki, a jedynie uśmierzy uczucie świądu.