Czym może być spowodowany chemiczny zapach kału?

Czym może być spowodowany chemiczny zapach kału? Jestem po usunięciu pęcherzyka żółciowego od 2 lat. Czy taki zapach może mieć niezwiązana żółć w stolcu?

Zapach kału jest subiektywnie odczuwalnym zjawiskiem i głównie związanym z rodzajem pokarmu jaki człowiek przyjmuje. Żółć nie powinna znajdować się w kale chyba, że doszłoby do jakiegoś patologicznego zjawiska (np. przetoki z jelita cienkiego do grubego). Można poddać kał badaniu laboratoryjnemu na obecność patologicznych substancji i sprawa powinna się wtedy bezpośrednio wyjaśnić.