Czym może być spowodowany taki stan?

Szanowni Państwo, moja mama (57 lat) w dniu 18.06.17 źle się poczuła, miała temperaturę do ok. 37,4 st. C. Kolejnego dnia pojawiła się gorączka do 38,5 st. C i silny ból głowy. 21.06.17 dołączyły się zaburzenia mowy (bełkotliwa, zaburzenia wysławiania się) i równowagi. W tym dniu wykonano TK głowy - bez zmian poza zanikami korowymi. Zalecono MRI wykonane ok. 5 dni później. Wynik: zmiany o charakt. leukoarajozy. Do dzisiaj zaburzenia mowy. Czym może być spowodowany taki stan? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszytskim konieczna ocena przez lekarza neurologa w bezpośrednim badaniu