Czym popijać tabletki magnezu i potasu?

Witam. Czym mozna popijac tabletki magnezu i potasu? Mam odruch wymiotny przy piciu wody czy gazowanej czy niegazowanej.

Proszę spróbować do wody dodać trochę soku z cytryny lub imbiru. Rozwiązaniem jest też dodanie soku malinowego, ale to wiąże się z dodatkową porcją cukru. Może też być sok jabłkowy rozwodniony wodą.

Zastanawia mnie skąd bierze się odruch wymiotny u Pani.

Pozdrawiam,
Beata Krawczyńska-Kowalska

Dzień dobry,

najlepszym i najzdrowszym rozwiązaniem, które gwarantuje największą ilość wchłoniętego magnezu i potasu - to popijanie tabletek wodą - najlepiej szklanką wody.

Nie zaleca się popijania produktami mlecznym oraz sokami owocowym - ponieważ utrudnia to wchłanianie.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga