Czym powinnam się kierować przy wyborze śrub przegubowych do operacji Weila?

Czym powinnam się kierować przy wyborze śrub przegubowych do operacji Weila 2 i 3 palca stopy (za zabieg płacę sama)- w grę wchodzą śruby tytanowe i nitinolowe? Przeszłam już 2 operacje halluksa (jedna metodą Silvera- zastosowana mimo znaczącej deformacji kości wynik negatywny,, druga metodą Chevron, wynik odnośnie halluksa ok, niestety transfer FPL na EPL , tenotomia EPB palca II i zespolenie drutem Kirshnera nie dały pozytywnego efektu w odniesieniu do palca II młotkowatego (nastąpiło "podwieszenie" palca). W operacji Chevron użyto śrub FRS. Czy powyższe dane sugerują wybór śrub do operacji Weila ? Zakładam, że perspektywa przeżycia w moim przypadku to ok.25 lat (na podstawie przeżywalności w linii żeńskiej). Czy zastosowane implanty będą wymagać usunięcia i po jakim czasie? Czy wystarczą "do końca"?

Lek. Tomasz Budlewski

W tej kwestii konieczna jest opinia lekarza specjalisty ortopedy