Czym są limfocyty reaktywne?

Witam! Chciałam zapytać co to są limfocyty atypowe reaktywne? Wyszły mi w rozmazie ręcznym,przy czym reszta parametrów normalnej morfologii wporzadku(oprocz limfocytow norma do 3tys a ja mialam 3,5tys) , rozmaz gran kwasochlonne 5%,segmentowanr 38%,limfocyty 42%,pałeczckowate 1%,monocyty 6%,limfocyty atypowe reaktywne 8%. Po badaniu fizykalnym u lekarza pani doktor nie stwierdzila powiekszonych wezlow chlonnych kazala powtorzyc badanie za tydzien- w ciagu tygodnia infekcja sie rozszalala,bardzo bolalo mnie gardlo,czulam oslabienie.Troche przeszlo jednak wynik po tyg morfologia ok (limfo spadlo do 3,1tys) ,rozmaz gran kwasochlonne 4, gran segmentowane 37%,gran zasadochlonne 2%,limfocyty 44%,limfocyty reaktywne 7%,monocyty 6%. Pani doktor stwierdzila ze na bank to wirusowe,stwierdzila zeby powtorzyc badania za conajmniej 6tyg . Jednak martwie sie tymi limfocytami reaktywnymi,czy rzeczywiscie takie wyniki maja zwiazek z wirusem?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego , Ew wizyta u hematologa