Czym są triggerbands w przypadku skręcenia stawu skokowego?

Czym sa triggerbands w przypadku skrecenia stawu skokowego?

Prawdopodobnie przy użyiu tego słowa chodziło terepeucie lub lekarzow io:

Skręcenie taśmy powięziowej

W chwili gdy doszło do skręcenia taśmy powięziowej tkanka zostaje niefizjologicznie obciążona. Na wskutek powstałej siły rotacyjnej, włókna powięziowe skracają się. Powstanie takiej taśmy skutkuje silnym bólem, do tego stopnia, że chory nie jest w stanie po urazie skorygować jej ustawienia co doprowadza do utrwalenia skręcenia. Przeważnie stan ten nazywany jest naderwaniem włókien mięśniowych, lub naciągnięciem mięśnia lub ścięgna.