Czym spowodowana jest nieregularna miesiączka?

Witam. Od około roku mam problem z miesiączką, jest bardzo nieregularna. Mam również opławy. Od jakiegoś czasu również tyję, mam rozstępy na całym ciele, chociaż jem coraz mniej i więcej się ruszam. Wiecznie jestem zmęczona i wykończona. N brzuchu, obok sutków rosną mi czarne włosy. Ogólne owłosienie mojego ciała się zwiększyło. Dzisiaj dostałam skierowanie na badania jonogramu, cukru i tsh. Czym może to być spowodowane?

Witam,
być może powyższe nieprawidłowości wynikają z zaburzeń hormonalnych.
Należy zacząć od podstawowych badań, na które Pani dostała skierowanie, następnie można wykonać już bardziej szczegółowe - zlecone przez endokrynologa lub ginekologa.
pozdrawiam