Czym spowodowane jest drętwienie rąk?

Witam od pewnego czasu zaczely mi drętwieniec ręce czym to jest spowodowane i jak mogę temu zapobiec mam prace jako kierowca sporo godzin a do tego nadwagę

Najczęstszą przyczyna są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego albo zespół cieśni nadgarstka.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog lub ortopeda. Specjalista ustali dalsze postępowanie, diagnostykę i leczenie.

Drętwienie rok może być spowodowane chorobami układu ruchu, między innymi zmianami w obrębie szyj, ale nie tylko. Radzimy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Pana do odpowiednich specjalistów, w celu ustalenia przyczyny Pana dolegliwości.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444