Ciągłe zmęczenie u 27-latka

Witam Od Dłuższego czasu budzę się zmęczony. nie pije kawy wiec "ratuje " się Energy drinkiem ale wtedy czuje się jeszcze bardziej senny i zmęczony.,nie pale piłem okazjonalnie. zmieniam powoli dietę na białkowa od wczoraj może coś pomoże. ważę 130 kg,188 cm.ale postara misiowa jedynie

Witam Pana,

po pierwsze nie zalecam zmiany diety na białkową. To jedynie pogorszy Pana sytuację. Dieta powinna być zbilansowana i pełnowartościowa. Powinien Pan zadbać o prawidłową ilość węglowodanów złożonych w diecie ponieważ to właśnie one sa głónym źródłem energii.
Warto też wykonać przynajmniej podstawową morfologie krwi - byc może zmęczenie nie ma związku z dieta a ze stanem zdrowia.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Należałoby się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać sobie podstawowe badania krwi w celu ustalenia przyczyny ciągłego zmęczenia. Dodatkowo odradzamy stosowania diety wysokobiałkowej, jak pokazuje historia dietetyki jest to bardzo obciążająca terapia dla organizmu i nie ma wskazań, aby to właśnie białko przewyższało w codziennej diecie.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444