Obrzęk na twarzy oraz pieczenie oczu po zjedzeniu nabiału

To są tylko moje domysły, gdyż po zjedzeniu majonezu lub mleku tłustym lub innymi produktami z nabiałem, dostaje uczucie gorąca i czuje obrzęk na twarzy oraz pieczenie oczu. Jednak nie po wszystkich produktach białkowych, ponieważ po jogurcie naturalnym odtłuszczonym nie mam tego typu problemu czy tez po mleku nisko tluszczowym.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie testów na nietolerancje pokarmowe w klasie IgG i IgE i zastosowanie diety eliminacyjno - rotacyjnej.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444