Czym zająć dziecko z adhd?

Jestem mamą trójki dzieci i mój syn Sebastian, który ma 11 lat ma ADHD. Jest trudnym dzieckiem, niespokojnym, ma trudności w szkole, nie usiedzi w jednym miejscu. Jak nie idzie mu coś po jego myśli to krzyczy, wyzywa, bierze leki, jest spokojniejszy. Wysłałam go do szpitala, bo chcieli przenieść go do innej szkoły. W szpitalu zrobili badania i postawili diagnozę, że ma ADHD. Leżał tam 2 tygodnie i 2 dni były tam zajęcia szkolne. Jak nie ma zadanej pracy domowej, daję mu zajęcia domowe, aby odkurzył, wyniósł śmieci. Co jeszcze zrobić, żeby zająć mu czas?

Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam Pani Magdo!

Jest Pani mamą chłopca ze zdiagnozowanym zespołem hiperkinetycznym (ADHD). Pyta Pani, jak można zorganizować mu czas. Po pierwsze, ważne jest przygotowanie planu dnia dla dziecka, by syn wiedział dokładnie każdego dnia w tygodniu, o której godzinie będzie śniadanie, obiad, szkoła, pora na telewizję, czas wolny, sen itd. W ten sposób można zminimalizować nieco nadruchliwość dziecka, jego niecierpliwość i roztargnienie. Ponadto, najlepszą metodą na dziecko cierpiące na ADHD jest zmęczenie malucha, dlatego wiele osób poleca sport w różnej postaci – jazdę na rowerze, basen z tatą, bieganie, sztuki walki itp. Najważniejsze, by poznać, czym dziecko się interesuje i co byłoby dla niego najciekawsze. Warto też pamiętać o odpowiednio zbilansowanej diecie, z której należy eliminować węglowodany i barwniki. Bardzo dobrze, że angażuje Pani syna w obowiązki domowe – dzięki temu chłopiec może poczuć się pomocny, a jednocześnie nie rozrabia i nie „psoci”, niesiony falą nadmiaru energii. Więcej wskazówek, jak pracować z dzieckiem nadpobudliwym, znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

http://portal.abczdrowie.pl/dzieci-z-adhd-jak-mozna-im-pomoc
http://portal.abczdrowie.pl/rodzice-dzieci-z-adhd-pytania
http://portal.abczdrowie.pl/jak-radzic-sobie-z-adhd
http://portal.abczdrowie.pl/praca-z-dzieckiem-nadpobudliwym
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-adhd

Pozdrawiam i życzę wytrwałości!      

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty