Dlaczego coraz częściej spotyka się dzieci z ADHD?

Mam wrażenie, że kiedyś nie spotykało się tylu dzieci z ADHD. Czy faktycznie coraz więcej dzieci cierpi na to zaburzenie, czy to tylko kwestia „mody”?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Rzeczywiście o ADHD mówi się i pisze obecnie znacznie częściej niż jeszcze kilka lat temu. To sprawia, że większa część osób z zespołem hiperkinetycznym może zostać prawidłowo zdiagnozowana i objęta fachową opieką. Jest jednak także druga strona medalu. ADHD stało się „modne”, a termin oznaczający konkretne zaburzenie rozwojowe zaczął być popularnie stosowany w odniesieniu do większości dzieci sprawiających trudności wychowawcze, nieposłusznych czy niespokojnych. Nie wszystkie osoby, o których powszechnie mówi się, że mają ADHD, faktycznie spełniają kryteria diagnostyczne zespołu nadpobudliwości psychoruchowej. Co więcej, badania wskazują, że liczba dzieci z ADHD w szkołach nie wzrosła istotnie na przestrzeni ostatnich lat.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty