DDA - co to oznacza?

Od wielu lat mam trudności w kontaktach społecznych. Boję się ludzi, każdy mój związek to niepowodzenie. Lekarka powiedziała, że to DDA. Co to oznacza?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam!

Pani trudności w kontaktach z innymi ludźmi maja zapewne ścisły związek z Pani przeżyciami z okresu dzieciństwa. Jako DDA, czyli dorosłe dziecko alkoholików, jest Pani osobą wymagającą pomocy psychoterapeuty i terapii wspierającej. Najlepiej byłoby, gdyby zapytała Pani w najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Alkoholowej lub AA, gdzie prowadzona jest terapia DDA. Żal, ból, poczucie bycia gorszym, mniej wartościowym, poszukiwanie opieki i akceptacji, a zarazem tendencja do wchodzenia w patologiczne relacje - to cechy często występujące u DDA. Dopiero przerobienie bolesnych doświadczeń wspólnie z terapeutą pozwoli Pani uwolnić się od wspomnień i traumy dzieciństwa i zacząć żyć nowym życiem. Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania z terapii, gdyż w praktyce jest to jedyny sposób, aby mogła Pani tworzyć właściwe relacje z innymi.

Psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty