DDA - co to oznacza?

Od wielu lat mam trudności w kontaktach społecznych. Boję się ludzi, każdy mój związek to niepowodzenie. Lekarka powiedziała, że to DDA. Co to oznacza?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam!

Pani trudności w kontaktach z innymi ludźmi maja zapewne ścisły związek z Pani przeżyciami z okresu dzieciństwa. Jako DDA, czyli dorosłe dziecko alkoholików, jest Pani osobą wymagającą pomocy psychoterapeuty i terapii wspierającej. Najlepiej byłoby, gdyby zapytała Pani w najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Alkoholowej lub AA, gdzie prowadzona jest terapia DDA. Żal, ból, poczucie bycia gorszym, mniej wartościowym, poszukiwanie opieki i akceptacji, a zarazem tendencja do wchodzenia w patologiczne relacje - to cechy często występujące u DDA. Dopiero przerobienie bolesnych doświadczeń wspólnie z terapeutą pozwoli Pani uwolnić się od wspomnień i traumy dzieciństwa i zacząć żyć nowym życiem. Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania z terapii, gdyż w praktyce jest to jedyny sposób, aby mogła Pani tworzyć właściwe relacje z innymi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty