Dehydratacja paracentralna a pozycja podczas snu

Jaką pozycję powinnam przyjmowac podczas odpoczynku, spać na twardym, płaskim, miękkim? ...by nie szkodzić kregosłupowi? Mam zwężona przestrzeń miedzykr L5\S1, dehydratacje, paracentralną, prawostronną protuzję z wpukleniem do kanalu kregowego na gł ok 5mm z uciskiem worka oponowe go oraz korzenia nerw S1 po str prawej. Wizytę u ortop mam wyznacz na 10.06, nast pòł roku na RM aktualny. Jak do tego czasu nie szkodzic sobie? Od 3 m-cy z parodniowymi przerwami jestem na L4.

Witam serdecznie,

To pytanie powinna zadać Pani fizjoterapeucie. Dlatego sugeruje konsultację z fizjoterapeutą.

Pozdrawiam.