Depresja czy zwykły dołek?

Mam 15 lat. Oglądałem film o egzorcyzmach i bardzo się bałem. Przez 2 tygodnie później czułem taki niesmak życiem, gdy myślałem o jutrze. To mnie smutek brał, a teraz już się prawie nie boję, ale czuję taki straszny smutek, nie do wytrzymania, przez cały dzień od dwóch dni, i nie wiem jaka może być tego przyczyna? Kiedy jestem w szkole, na treningu czy rozmawiam z kolegami, to na szczęście nie czuję tego smutku, ale gorzej jak wrócę do domu i np. oglądam telewizję albo czytam książkę. Bałem się, że to może być depresja, ale mam tylko jeden objaw, czyli straszny smutek, ale mam apetyt, chce mi się wychodzić z kolegami, bo to pomaga właśnie.

MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Postawienie diagnozy jest możliwe wyłącznie po osobistym badaniu lekarskim, na które składa się zebranie dokładnych informacji na temat stanu zdrowia, charakteru objawów, dotychczasowego funkcjonowania oraz badania stanu psychicznego i wyników badań dodatkowych.

Na podstawie tak krótkiego opisu problemu można jedynie postawić pewne hipotezy.

Rozpoznanie depresji wydaje się mało prawdopodobne. Objawy zespołu depresyjnego zazwyczaj są zauważane przez otoczenie chorego. Wymaganym kryterium czasowym dla rozpoznania depresji, jest co najmniej dwutygodniowy czas trwania objawów. Innym kryterium jest gorsze funkcjonowanie i radzenie sobie w szkole, pracy i innych rolach społecznych spowodowane przez objawy.
Wahania nastroju w zależności od aktualnych wydarzeń i doświadczeń nie są objawem psychopatologicznym.

Na temat objawów depresji można znaleźć wiele informacji w naszym portalu abcdepresja, np.

http://portal.abczdrowie.pl/skala-becka-sprawdz-czy-masz-depresje,

http://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-depresja.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty