Dzień dobry,
Pozostaje Panu udać się do np.: Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego - gdzie lekarz, wyłącznie w KONTAKCIE osobistym może określić co Panu dolega, a następnie zaproponować odpowiednie postępowanie lecznicze (psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Dzień dobry. Z opisu mogę wyciągnąć wniosek, że jest Pani przewrażliwiona na punkcie własnego zdrowia. Zwraca Pani dużą uwagę na to co dzieje się z Panią, z Pani ciałem i zakłada Pani, że jest to coś złego. Domyślam się, że powoduje to cierpienie i utrudnia satysfakcjonujące życie. Zachęcam do kontroli swojego zdrowia u lekarza. Jeśli stwierdzi on, że z Pani zdrowiem nic się nie dzieje złego, a Pani nadal będzie się zastanawiała "czy aby na pewno", "czy lekarz czegoś nie przeoczył" itp... wówczas zachęcam do wizyty u psychologa i być może też skorzystania z psychoterapii.
Agnieszka Lipińska
Witam
To ważne, że nie pomija Pan sygnałów które wysyła ciało i stara się Pan poznać przyczynę ich powstawania. Taka troska o siebie jest ważna, jednakże czasem takie działania zdają się przejmować kontrolę nad życiem i wtedy warto znaleźć sposób by nad nimi panować. Lęk o swoje życie i zdrowie, poza troską i działaniami zapobiegającymi utracie zdrowie, wnosi też negatywy, które utrudniają życie osoby, która spotyka go na swojej drodze.
O tym co Pan czuje i proszę porozmawiać z psychoterapeutą podczas bezpośredniego spotkania.
Zachęcam Pana do kontaktu ze specjalistą np. z Poradni Zdrowia Psychicznego, realizującego nieodpłatne świadczenia w ramach NFZ
pozdrawiam
A.Aleksandrowicz
https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts
Podobne objawy raczej wskazywałyby naz zaburzenia o podłoże lękowym (nerwicę). Zachęcam do konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą.
Dzień dobry, pana objawy bardziej przypominają nerwicę (lęk) niż depresję. Jednak pełną diagnozę może przeprowadzić jedynie specjalista. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa - psychoterapeuty, który po przeprowadzeniu diagnozy zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.
Witam Panią,
Opisany przez Panią problem może wskazywać na zaburzenie określanem mianem lęku o zdrowie (dawniej hipochondria). Osoba cierpiąca na hipochondrię stale skarży się na jakiś problem związany ze zdrowiem, skupia się na swoim ciele oraz na jego funkcjonowaniu. Ponieważ jest bardzo wyczulona na wszelkie sygnały z ciała, zauważa ich znacznie więcej niż większość ludzi. Co więcej te normalne czy banalne doznania interpretuje jako groźne i świadczące o chorobie.
Proszę zrobić eksperyment i przez tydzień nie zaglądać w ogóle do internetu, a także powstrzymać się od sprawdzania i analizowania objawów swojego ciała. Jak się Pani poczuje? Zazwyczaj - po początkowym wzroście niepokoju - osoba się uspokaja, a objawy mijają.
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego, który pomoże uporać się z problemem.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
Witam,
tego rodzaju zachowaniu bliżej jest do hipochondrii niż depresji. Domyślam się, że musi to być męczące żyć w ciągłym strachu o swoje życie, zdrowie. Jeśli to w jakikolwiek sposób Panu przeszkadza, zachęcam do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą. Z pewnością jest jakiś powód tego rodzaju lęków i może mieć Pan na to wpływ.
Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Obsesja na punkcie zdrowia – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Śmierć mamy a badania w kierunku różnych chorób – odpowiada Mgr Dorota Kotarska
- Nerwica natręctw i napady lęku – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Uczucie ciągłego lęku i niepokoju – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Podejrzenie depresji u 24-latki – odpowiada Mgr Justyna Kała
- Czy w nerwicy hipochondrycznej chory może wmawiać sobie schizofrenię? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Bezsenność od tygodnia – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Silna depresja a terapia – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Nieustanny lęk przed chorobą – odpowiada Mgr Iwona Hildebrandt
- Napady agresji i nerwowość – odpowiada Mgr Patrycja Stajer