Depresja i życie z ludźmi chorującymi na depresję i nerwicę

Witam.Borykam się z depresją,biorę leki,mam psychoterapię.Mieszkam w domu,gdzie wszyscy chorują na depresję bądź nerwicę,wszyscy narzekają,są słabi,źle się czują,nie mają sił,brak motywacji i napędu do jakichś działań.W domu jest stale bałagan,brud,nikt Nas nie odwiedza.Czy życie w takich chorym środowisku ma na mnie taki dołujący wpływ,że ciężko mi wyjść z choroby ?

Trudno o zmianę wewnętrzną, gdy w środowisku nic się nie zmienia. Zachęcam do przyjrzenia się wraz ze swoim psychoterapeutą- co Pan robi i co mógłby Pan zrobić, by rzeczywiście coś zmienić. Jeśli jest Pan w terapii omówienie tej sytuacji i rzeczywiste zaangażowanie w proces zmian, powinno pomóc wydostać się z niedającej szansy na poprawę sytuacji.

Dzień dobry, myślę, że życie w środowisku jakie pani opisuje może przyczyniać się do cyklu i nasilania depresji. Zachęcam panią do omawiania tej kwestii z psychoterapeutą. Pozdrawiam.