Depresja u 18-latki

Witam. Od kilku dni praktycznie codziennie płacze, nie mam na nic ochoty, prawie nic nie jem, coraz czesciej myślę o tym, by się nałykać tabletek, by po prostu ze soba skończyć. Raz już mialam je nawet w ręku. Mam tak od kilku miesięcy, ale ostatnio się to nasiliło. Byłam raz u psychologa i mówił coś o stanie depresyjnym. Czy ja mogę mieć depresję? Pozdrawiam

Dzień dobry!

Tak, to może być depresja, której nie można bagatelizować. Jeśli możliwe odzyskanie dobrego nastroju i pozbycie się myśli samobójczych. Warto, żeby była Pani pod opieką lekarza psychiatry (być może dobrym rozwiązaniem byłoby leczenie również farmakologiczne) oraz podjęła psychoterapię - stały kontakt z psychologiem.

Pozdrawiam!

Szanowna Pani, po tak krótkim opisie nie da się tego stwierdzić tak na 100 procent, jednak Pani objawy mogą świadczyć o depresji. W takiej sytuacji proszę kontynuować wizyty u psychologa. Pani stan jest poważny skoro miała Pani myśli samobójcze. Dlatego tym bardziej musi Pani kontynułować leczenie. Być może wskazana będzie również wizyta u psychiatry. Pozdrawiam, Monika Wysota