Jak pomóc osobie z depresją z powodu kłopotów finansowych?

Gdzie szukać pomocy dla osoby która ma ciężką depresję spowodowaną długami, pojawiają się już myśli samobójcze u niej, lepiej szukać pomocy u psychologa czy psychiatry czy każdy jest wykwalifikowany do takich przypadków czy trzeba szukać kogoś ze specjalnymi umiejętnościami może są jakieś poradnie gdzie można się zgłosić w takiej sytuacji? Z góry dziękuję za informacje.

Witam serdecznie,
Pilne!
myślę, że ta osoba powinna niezwłocznie skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej.
Jeżeli termin oczekiwania na wizytę jest odległy, a myśli samobójcze się nasilą, nieodzowna będzie psychiatryczna terapia stacjonarna.(zagrożenie życia).
Jeżeli chodzi o finanse to może Pani rzucić w Google "jak się oddłużyć" i przeczytać kilkanaście linków, które się pokażą.
Pozdrawiam

Dzień dobry, najlepiej zarejestrować się na wizytę do lekarza psychiatry, dopiero w następnym kroki do psychologa. Zapewne połączenie leczenia u dwóch tych specjalistów przyniesie zamierzone efekty. To co ważne, to szybkie działanie, szczególnie z uwagi na myśli samobójcze. Czasami nie wiele trzeba żeby zamieniły się w czyn.
Pozdrawiam A. Pacia

W przypadku pojawienia się myśli samobójczych, sprawa jest dość poważna. Przede wszystkim nigdy nie należy ich bagatelizować. Nie wiem czy chodzi o Panią czy o kogoś bliskiego, jednak taką osobę warto skonsultować z psychologiem oraz psychiatrą. Psycholog pomoże rozeznać się kontekście w którym obraca się ów człowiek, pomoże zdiagnozować rodzaj depresji oraz jej nasilenie, odnajdzie jej przyczynę a także udzieli podstawowego wsparcia i pomocy. Psychiatra z kolei może przypisać leki, które nieco obniżą stany depresyjne i ustabilizują nastrój. W zależności od potrzeb oraz rozpoznania wstępnego, zaleca się psychoterapię, która może zwalczyć przyczyny depresji. Jeśli chodzi o poradnie o które Pani pyta, uważam że pierwszym krokiem powinna być konsultacja psychologiczna.
Pozdrawiam serdecznie oraz polecam stronę, na której udzielam swoich porad oraz wsparcia:
https://e-poradnia.com/psycholog/MateuszDobosz.html