ChAD i depresja a myśli o eutanazji

Mam ChAD i jak bardzo źle się czuję (depresja) to myślę wtedy o eutanazji, bo po co się tak męczyć. Wtedy nadużywam alkoholu, żeby przestać myśleć i jak najszybciej zasnąć. Czy to są myśli samobójcze??? Dodam, że nie chcę się zabić, chcę żyć, bo życie jest piękne tylko czasami nie do zniesienia.

Witam, w CHAD-zie takie myśli należy traktować bardzo poważnie, jako zagrożenie dla życia i jak najszybciej mówić o nich lekarzowi, tak aby zdążył on skorygować farmakoterapię. Chodzi o to, aby zapobiec pogłębianiu się depresji i ewentualnemu pojawieniu się zamiarów samobójczych. Im wcześniejsza reakcja, tym lepiej. Pozdrawiam

Witam Panią. Rozumiem, że bardzo Pani cierpi, musi być Pani bardzo ciężko. Ale alkohol powinna Pani odstawić, to nie jest odpowiednie podejście do leczenia i ratowania siebie. Proszę przejść do poradni zdrowia psychicznego i zgłosić się do psychiatry, który ustawi Pani leczenie, a ponadto może dać skierowanie do szpitala lub na terapię dziennego leczenia pod kontrolą psychoterapeuty. Przychodzi Pani rano do przychodni, a wraca do domu na noc. Pracuje Pani nad swoimi emocjami w grupie podobne cierpiacymi ludzmi. Nie jest Pani sama. Znajdzie Pani zrozumienie jak i wsparcie. Proszę się tam udać jak najszybciej. Leczenie jest za darmo na NFZ.