Jak sobie pomóc przy depresji i zaburzeniach osobowości?

Dzień dobry! Mam 20 lat. Od 4 lat mam stwierdzone PTSD, depresje i zaburzenia osobowości. Chodzę do psychiatry i na spotkania z psychologiem. Kilkakrotnie byłam hospitalizowana na oddziale psychiatrycznym. Kilka miesięcy temu z niego wyszłam. Cierpię na bezsenność, stany lękowe. Codziennie męczę się z zaśnięciem, biorę silne leki, które coraz mniej mi pomagają. Lekarz psychiatra o tym wie, ale wciąż eksperymentuje. Straciłam chłopaka, straciłam siłę ale mimo to brnę jakoś do przodu. Ze strony rodziny nie mam żadnego wsparcia. Cały czas powtarzają, że nic mi się nie uda, że nie ma po co się starać, jestem słaba, głupia itd. Mam jednego przyjaciela. Czuję się samotna i nierozumiana przez nikogo. Z psychologiem mam dobry kontakt ale od roku praktycznie nie mówię nic sensownego. Straciłam wiarę w te wizyty. Nie przynoszą rezultatów, ja za mało się już w to angażuje i nie okazuję swoich prawdziwych emocji, przeżyć. Co jakiś czas pojawiają się myśli samobójcze. Jestem po 2 próbach, jedna była prawie udana...boje się ze jak podejmę taki krok to znowu się nie uda. W lekarzy już nie wierzę. W szpitale psychiatryczne tym bardziej. Czy jest jakakolwiek szansa by moc poczuć się dobrze? Albo chociażby lepiej?

Witam serdecznie.
Nasuwa się w pierwszej kolejności pytanie,czy psycholog jest psychoterapeutą,bo to są odrębne specjalności.PTSD w dłuższym odstępie czasu może utrwalać skutki urazowe i zaburzać osobowość,więc najlepiej jest uczestniczyć w terapii nastawionej na Pani konkretny problem.Nie pisze też Pani,czy sygnalizowała terapeucie swoje znużenie spotkaniami i brak rezultatów,więc przed decyzją o zmianie,proszę to zrobić.Tym bardziej,że myśli samobójcze i hospitalizacje świadczą o ewidentnej potrzebie bycia pod dobrą i stałą opieką.
Serdecznie pozdrawiam i proszę w razie potrzeby ponownie napisać do Portalu o bieżących trudnościach.

Szanowna Pani,
zalecana jest psychoterapia w paradygmacie poznawczo - behawioralnym jako forma pomocy. PTSD skutecznie leczy się metodą ekspozycji przedłużonej. Leczenie jest długofalowe, wymaga specjalistycznego ukierunkowania na poszczególne problemy.
Pozdrawiam serdecznie