Depresja żona i kontakty z prostytutkami u męża

pół roku temu mąż przyznał mi się do kontaktów seksualnych z prostytutkami od ok 8 lat kilkanaście razy w roku w ostatnim roku ok kilkudziesięciu razy, w skutek tego popadłam w głęboką depresję, mąż zkończył z tym odrazu ja czekałam i myślałam że mi ten stan przejdzie, ale jest coraz gorzej, nie daję już ze sobą rady nie mogę spać schudłam 12 kilo, do kogo mam się zwrócić, kto ma się leczyć, ja, z depresji? on z seksocholizmu o ile jest na to chory? czy ja wogóle mam szansę być jeszcze normalna

Dzień dobry!

Doświadczenie traumatycznego stresu, poważnego kryzysu życiowego, mogą nieść takie właśnie dotkliwe konsekwencje i objawy, jakich Pani obecnie doświadcza. Proszę pomóc sobie, zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego i podjąć psychoterapię.

Mąż także może skorzystać z psychoterapii. Być może w przyszłości, jeśli taka będzie gotowość obojga Państwa, będziecie mogli wspólnie skorzystać także z terapii małżeńskiej.

Korzystanie z usług prostytutek samo w sobie nie jest/ nie musi być objawem uzależnienia od seksu. Zdecydowanie jednak stało się to źródłem kryzysu w Waszym związku, stąd specjalistyczna diagnoza i wsparcie jest zasadne.

Pozdrawiam!

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza