Dieta dla 20-latki ważącej 52 kilogramy

witam, mam 20 lat, 159 cm wzrostu i ważę 52 kg. Chciałabym schudnąć do 48 kg w niedługim czasie. Ile kcal dziennie powinnam przyjmować, aby nie zaszkodzić przy tym zdrowiu, a szybko uzyskać upragnioną wagę? Kiedyś przyjmując 1200 kcal dziennie zatrzymała mi się miesiączka na kilka miesięcy, a podobno taka wartość miała być dla mnie bezpieczna. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Aleksander Ropielewski

Należy ustalić dzienne zapotrzebowanie kaloryczne - zależy ono od poziomu aktywności fizycznej, diety, płci, ew. chorób oraz narażenia na czynniki zewnętrzne. Dopiero znając te zmienne można ustalić szacunkowo zalecane dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do dietetyka w celu określenia najbardziej odpowiedniej diety.

Witam Panią,

Nic Pani nie pisze na temat swojego stylu życia, aktywności fizycznej itp więc trudno jest określić zapotrzebowanie energetyczne nie mając danych informacji. Właśnie od ustalenia czynnej i biernej przemiany materii należałoby zacząć. w wieku 30 lat rzeczywiście dieta 1200kca może być nieco za niskokaloryczna.
Najlepiej udać się do dietetyka, który wykona odpowiednie pomiary, przeprowadzi wywiad żywieniowy i zdrowotny. Na tej podstawie dietetyk ułoży indywidualną i odpowiednio zbilansowaną dietę.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska