Dlaczego blizna zaczęła krwawić?

Witam, mam pytanie dotyczące blizny na piszczelu, dokładniej mówiąc to czym może być spowodowane, że po /- 4-5 latach blizna zaczęła krwawić i ponownie zrobił się strup? Dodam, że teraz nie bylo żadnego urazu nogi, czy czegoś takiego,a sam byłem przekonany że blizna jest już dawno wygojona. Tymczasem jakieś 2/3 dni temu zauważyłem, ze w miejscu blizny zaczęło się krwawienie, które zamieniło się w strupek.

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Opisany przez Pana objaw jest dość nietypowy i wymaga konsultacji lekarskiej.

W pierwszej kolejności proponujemy Panu konsultację z lekarzem rodzinnym lub chirurgiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu i diagnostyce.

Istotnym byłoby odnalezienie przyczyny takiego stanu, gdyż prawidłowo zabliźniona rana nie powinna dawać żadnych objawów. Czasami tylko u osób wrażliwych może występować delikatny ból związany chociażby ze zmianą pogody.

W przypadku, kiedy dojdzie do przerwania ciągłości tkanek i przecięte zostaną naczynia krwionośne, może dojść do wystąpienia krwawienia. Jednakże mogłoby być to spowodowane urazem mechanicznym lub zabiegiem chirurgicznym.

Należy podkreślić, że prawidłowy proces gojenia się blizny może trwać nawet dwa lata. W tym czasie skóra może być cieńsza i podatna na wszelkie uszkodzenia.

Zalecamy Panu konsultację lekarską, aby móc wdrożyć właściwe leczenie.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://uroda.abczdrowie.pl/blizny

https://uroda.abczdrowie.pl/blizny-metody-postepowania

A odpowiedź na podobne pytanie można przeczytać pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-blizny-na-dloni

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.