Dlaczego bóle głowy uniemożliwiają mi codzienne życie?

Witam. Od jakiegoś czasu zmagam się z bólem głowy. Boli mnie z reguły prawa strona głowy (z tyłu ) a do tego oko. Leki raz zadziałają a raz nie. Czasem zdarza się że to lewa strona boli i wtedy też lewe oko. Z reguły jednak prawa. Ból jest nie do zniesienia, jest mi przy tym niedobrze i nie mogę się ruszać. Zdarza się to albo prosto po przebudzeniu j wtedy cały dzień zmarnowany lub w środku dnia jak na pstryknięcie palcem. Nie wiem co robić, lekarka rodzinna wysłała mnie na prześwietlenie pleców, ale nie wiem czy to od tego zależy bo bóle pleców mam o wiele krócej. Mam 23 lata a te bóle uniemożliwiają normalne funkcjonowanie do tego stopnia że musiałam zrezygnować z zajęć. :((

Witam!
Należy zrobić EEG, badanie neurologiczne. Może to być migrena lub ból napięciowy. Należy zdiagnozować. Oba typy są słabo wrażliwe na typowe leki p/bólowe. Przy bólu napięciowym (nerwicowym) wskazana psychoterapia.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.