Dlaczego trzyletnia dziewczynka budzi się w nocy i krzyczy?

Witam, bardzo proszę o poradę. Moja córka w styczniu skończy 3 latka i odkąd skończyła 8 miesięcy, ciągle budzi się w nocy i krzyczy, wtedy myślałam, że ząbkuje, a to że głodna, ale to trwa do dziś. Kachę woła w nocy nawet 2 razy, czasem uda się, że zaśnie i nie zje, ale zazwyczaj nie da się oszukać niczym. W dzień już nie sypia, więc mogłoby się wydawać, że jak wieczorem zaśnie, to prześpi całą noc, bo była bardzo zmęczona, a tu godz 1-3 już się budzi i krzyczy, nie można jej uspokoić w żaden sposób, nie da sie dotknąć, tylko kopie i wrzeszczy na całe gardło aż na drugi dzień jest zachrypnięta, bywało, że chrypka trwała nawet 6 tyg, bo co noc był wrzask.

Wydaje mi się, że teraz to jej się coś śni, to co w dzień się działo, bo np. jak zobaczyła konia, to na spaniu wołała konik, konik i wielki wrzask. Już czasem nie daję rady, chce mi się płakać, bo ciągle chodzę zmęczona, niewyspana, nic nie daje kładzenie jej w swoim łóżku, i tak wrzeszczy, i siedzi koło łóżka czasem nawet godzinę tak krzyczy, uspokoi się, zaśnie na 15 min i znów to samo, bywało, że nawet co pół godz. się budziła przez całą noc. Teraz zaczyna urządzać nocne wędrówki, kiedy się obudzi koło 3 w nocy, to idzie do babci, bo mieszkamy razem w jednym domu, i tak co noc, gdy jej nie puszczę, to się zanosi od wrzasków i już nie zaśnie do rana. Bywa uparta, kiedy chce postawić na swoim, teraz jeszcze z tym walczę, ale nie wiem jak długo, bo czuję, że sił mi nie starczy, bo jestem już bardzo zmęczona. Proszę o pomoc...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachowanie córeczki wydaje się niepokojące i sugeruje duży poziom lęku. Proponuję udać się niezwłocznie do psychologa dziecięcego i pedagoga np. w poradni psychologiczno-pedagogicznej lub innej placówce, zajmującej się pomocą małym dzieciom. Zachęcam również do wizyty u neurologa, ponieważ zachowaniu dziecka towarzyszy duże, niekontrolowane napięcie i aby stwierdzić, czy wynika ono np. z silnych emocji czy innych przyczyn, konieczne jest wykluczenie podłoża biologicznego.

Pozdrawiam