Dlaczego cały czas jest mi zimno?

Jest mi od kilku dni zimno że muszę spać w bluzie i spodniach w temperaturze pokojowej mimo że byłem u 2 lekarzy jeden mi dał test combo i wszystko negatywne a drugi zbadał wszystko temperatury brak ciśnienie w normie i do tego lek antydepresyjny który nic nie pomógł co robić?
MĘŻCZYZNA, 35 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Rozumiem dyskomfort związany z uczuciem zimna, które utrzymuje się mimo zastosowania różnych środków i konsultacji lekarskich. To, że wyniki badań i testów są w normie oraz że nie ma innych widocznych objawów takich jak gorączka czy nieprawidłowe ciśnienie, może być pocieszające, lecz domyślam się, że nie rozwiązuje to Pana problemu.

Czasami uczucie zimna może być spowodowane czynnikami, które nie są bezpośrednio związane z problemami fizycznymi. Stres, napięcie emocjonalne lub nawet reakcja na pewne leki, w tym antydepresanty, mogą wpływać na to, jak odczuwamy temperaturę. Warto jednak zauważyć, że leki antydepresyjne wymagają czasu, zwykle kilku tygodni, aby zacząć działać efektywnie, więc może być jeszcze za wcześnie, aby ocenić wpływ leków, które zalecił lekarz, na Pana samopoczucie.

Jeśli uczucie zimna nadal się utrzymuje i wpływa na Pana codzienne funkcjonowanie, może warto ponownie skonsultować się z lekarzem, być może innym specjalistą, jak na przykład endokrynolog, który mógłby zbadać, czy nie ma innych, mniej oczywistych przyczyn Pana dolegliwości, takich jak problemy z tarczycą, które czasami mogą wywoływać podobne symptomy. Proponuję również zapoznanie się z artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jest-ci-ciagle-zimno-poznaj-10-mozliwych-przyczyn-tej-dolegliwosci, być może znajdzie Pan sugestię na temat kierunku dalszej diagnostyki.

Jeśli uczucie zimna jest powiązane z napięciem czy stresem, techniki relaksacyjne, regularna aktywność fizyczna czy nawet terapia mogą przynieść ulgę nie tylko w odczuwaniu temperatury, ale i w ogólnym samopoczuciu.

Mam nadzieję, że niedługo znajdzie Pan źródło problemu i skuteczne metody, które pomogą w poprawie samopoczucia. Proszę pamiętać, że dbałość o zdrowie fizyczne i emocjonalne jest tak samo ważna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.