Dlaczego ciągle czuję ból gardła?

Witam. Od 9/10 dni boli mnie gardło. Wieczorami ból jest lekko mocniejszy, nie mogę przełykać śliny. Na tylnej ścianie gardła widać jakby grona pęcherzyków, to samo na łukach, zdarzają się też większe pojedyńcze (bez białego nalotu.) Nie mam gorączki, żadnego kaszlu, odksztuszania, kataru, nic.. Byłem u lekarza bo miałem powiększony węzeł chłonny z jeden strony i dał antybiotyk na 7 dni było trochę lepiej ale po 7 dniach zrobiło się gorzej, ponieważ ból się wzmocnił znowu wyszedł (chyba kamień migdałkowy) przekrwione gardło z pęcherzykami. Proszę o pomoc.

Proponuję oznaczenie morfologii i CRP oraz pobranie wymazu z gardła, a następnie leczenie zgodne z antybiogramem. Jeżeli objawy do czasu wyniku wymazu nie ustąpią, lekarz powinien rozważyć włączenie kolejnego antybiotyku empirycznie. Sugeruję także wizytę w poradni laryngologicznej.