Dlaczego córka nie ma wyobraźni obrazkowej?

Witam. Mam problem z córką. 13 lat. Zawsze miałyśmy dobry kontakt do tego stopnia, że dziwiło mnie że jest postrzegana jako introwertyk - dla mnie jest typowym ekstrawertykiem. Ostatnio wyszło że nie ma wyobraźni obrazkowej - nie umie sobie wyobrazić ani twórczo ani odtwórczo - co jest ogromnym problemem np. przy nauce biologii. drążąc temat okazało się że ma problem z empatią, nie rozumie uczuć innych, nie potrafi współczuć czy cieszyć się z innymi, nie wiem gdzie uderzyć? Neurolog? psycholog?

Witam Panią,

pracuję również z dziećmi i młodzieżą, jednak najpierw spotykam się z rodzicem/ rodzicami dziecka, a następnie konsultuję dziecko, adolescenta.

Jeżeli jest Pani z Warszawy, mogę zaprosić Panią na konsultację i wówczas sprawdzimy na czym polega problem.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam Panią
Za funkcje, których nieprawidłowości Pani
opisuje odpowiadają różne struktury mózgu,
np. w realizację zachowań społecznych
zaangażowany jest m.in. system
neuronów lustrzanych.
Dlatego warto przeprowadzić diagnostykę neurologiczną.
Niezbędna też jest diagnostyka psychologiczna,
najlepiej w Poradni Psychologiczno – Pedagogiczne,
Pozdrawiam serdecznie