Dlaczego czuję jakbym się dusił, całe moje ciało drga?

Witam, mam dość dobijający mnie problem. Każdej nocy łapie mnie paraliż senny. Nie śpię a jednak nie mogę otworzyć oczu, nie mogę się ruszyć, czuję jakbym się dusił, całe moje ciało drga.Wpadam w panikę, ponieważ lękam się tego, że nie będę w stanie się podnieść, ruszyć. Obawiam się podczas tego ataku o to, że już nigdy nie będę w stanie się ruszyć. Boję się kłaść spać.

Witam!
Ma Pan problem emocjonalny, jednak osobiście zaleciłbym na wstępie EEG standard i po prowokacji wymuszoną bezsennością. Takie stany mogą się sporadycznie zdarzyć także osobom zdrowym. Wskazana konsultacja psychiatryczna lub psychologiczna i ew. leczenie: psychoterapia.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Panu,

Opisane przez Pana symptomy są odpowiedzią Pana organizmu na ostry/przewlekający się stres, przemęczenie fizyczne/psychiczne, co ma odzwierciedlenie we śnie i stąd niepokojący Pana sen.

Zalecałabym Panu konsultację w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, jak również konsultację u lekarza pierwszego kontaktu, celem kontrolnej okresowej diagnostyki.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com